Question & Answer => Μάθημα Αγγλικών με ερωτήσεις και Απαντήσεις

Συνεχίζουμε να ετοιμάζουμε υλικό. Σκοπός μας να βοηθήσουμε εσάς ή τους μαθητές σας να βελτιώσετε τα Αγγλικά σας χωρίς να χρειαστείτε να κάνετε μαθήματα. Στην ekmathisi προσπαθούμε καθημερινά να προσφέρουμε εκατοντάδες μαθήματα υψηλού επιπέδου. Μαθήματα που βοηθάνε τους μαθητές μας να βελτιώσουν τις γνώσεις τους και το μέλλον τους! Ένας από αυτούς τους τρόπους είναι η μέθοδος Question & Answer.

Μετά από πολύ σκέψη, αποφάσισα να φτιάξω ένα φύλλο εργασίας με ερωτήσεις που θα βοηθήσουν τους μαθητές να γνωριστούν μεταξύ τους. Έφτιαξα 25 ερωτήσεις στις οποίες πρέπει οι μαθητές να συμπληρώσουν τα κενά. Οι λέξεις δίνονται και οι μαθητές καλούνται να τις ταιριάξουν με την σωστή ερώτηση. ‘Υστερα, και αφού ολοκληρώσουν την πρώτη άσκηση, οι μαθητές θα πρέπει να ρωτήσουν άλλους μαθητές ερωτήσεις χωρίς να μπορούν να δουν τις ερωτήσεις της πρώτης άσκησης και να σημειώσουν τις απαντήσεις των συμμαθητών του και να τις διορθώσουν. Είναι ένα ενδιαφέρον φύλλο εργασίας και ελπίζω να σας βοηθήσει!

Πατήστε το εικονίδιο για να κατεβάσετε το αρχείο.

download-button-orange