Γεωργία Καλτσουκαλά

kathigitria-agglikwn-georgia-kaltsoukala

Καθηγήτρια Αγγλικών και Εκπαιδευτική αντιπρόσωπος της Εκμάθησης για το Περιστέρι

Είμαι η Γεωργία ΚαλτσουκαλάΕίμαι πτυχιούχος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας με μακρόχρονη πείρα στα πτυχία αγγλικών και στην εκπαίδευση ενηλίκων. Κατά την γνώμη μου ένας καλός καθηγητής πρέπει να είναι καλός γνώστης του αντικειμένου αλλά να έχει και γνώσεις ψυχολογίας και παιδαγωγικής καθώς και να είναι ευαισθητοποιημένος όσον αφορά τις μαθησιακές δυσκολίες των μαθητών ώστε να είναι σε θέση να βοηθήσει όπου απαιτείται. Εμείς στην Εκμάθηση φροντίζουμε τις ανάγκες του κάθε μαθητή ξεχωριστά, ακούμε τι θέλει και προτείνουμε λύσεις. Η καλύτερη διαφήμισή μας άλλωστε είναι οι χιλιάδες ικανοποιημένοι μαθητές μας! Ελάτε στην οικογένειά μας λοιπόν, για να σας βοηθήσουμε να πετύχετε τους δικούς σας στόχους!