Γεωργία Καραχάλιου

Καθηγήτρια Αγγλικών

Oνομάζομαι Γεωργία Καραχάλιου και είμαι πτυχιούχος του Ελληνοαμερικανικού Πανεπιστημίου με δίπλωμα στη διδασκαλία της Αγγλικής γλώσσας ''Teaching English to speakers of other languages" Diploma, καθώς και κάτοχος διπλώματος επικοινωνιακής διδασκαλίας ''Communicative English Teaching Test'' (CETT) Diploma του Ελληνοαμερικανικού Πανεπιστημίου. Έχω επαγγελματική πείρα από το 2005 διδάσκοντας σε παιδιά και ενήλικες. Έχω παρακολουθήσει και συμμετέχω ανελλιπώς σε μεταπτυχιακά σεμινάρια, που διοργανώνουν φορείς όπως το Ελληνοαμερικανικό Πανεπιστήμιο, τa Κέντρa Βιωματικής & Συνεργατικής Μάθησης και οι εκδοτικοί οίκοι.