Αντωνία Κουμπενά

Καθηγήτρια Αγγλικών-Γαλλικών

Bonjour!
Ονομάζομαι Αντωνία Κουμπενά. Είμαι καθηγήτρια Γαλλικών και Αγγλικών. Είμαι πτυχιούχος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου πάνω στην Γαλλική Ιστορία. Επίσης μέσα από το πρόγραμμα Erasmus φοίτησα στη Γαλλία, στο πανεπιστήμιο Michel de Montaigne, Bordeaux 3. Τα τελευταία χρόνια ασχολούμαι με την διδασκαλία Γαλλικών και Αγγλικών τόσο σε φροντιστήρια όσο και σε ιδιαίτερα μαθήματα. Η εκμάθηση της γαλλικής γλώσσας είναι ένα χρήσιμο εφόδιο για μικρούς και μεγάλους. Ελάτε να ανακαλύψουμε παρέα αυτή την μαγευτική γλώσσα καθώς και την μοναδική της κουλτούρα και ιστορία!