Όλγα Παππά

Καθηγήτρια Ισπανικών

Ονομάζομαι Όλγα Παππά και είμαι καθηγήτρια ισπανικών. Παραδίδω μαθήματα σε όλες τις ηλικίες και όλα τα επίπεδα, αναλαμβάνωντας μαθητές για τις εξετάσεις Cervantes, ΚΠΓ, Πανελλήνιες και προετοιμασία για Erasmus. Έχω αποκτήσει τα πτυχία DELE του Cervantes και έχω σπουδές στην "Ισπανική γλώσσα και πολιτισμός" του Ανοιχτού Πανεπιστημίου ενώ επίσης έζησα 2 χρόνια στην Ισπανία σπουδάζοντας στο Universidad del País Vasco (Erasmus) και στο Universidad Europea de Madrid (Μεταπτυχιακό). Έχω επαγγελματική εμπειρία επί σειρά ετών, δουλεύοντας σε γνωστά φροντιστήρια και σε ιδιαίτερα. Έως τώρα, οι μαθητές μου έχουν 100% επιτυχία στις εξετάσεις τους και εύχομαι να μπορώ να έχω το ίδιο αποτέλεσμα και με εσάς! Είναι χαρά μου να μεταδίδω την ισπανική κουλτούρα και την αγάπη μου για τη γλώσσα! Δίνω σύγχρονο υλικό και εφαρμόζω ευχάριστους τρόπους εκμάθησης (τραγούδια, ταινίες..). Τέλος, κάνω μεταφράσεις για λογαριασμό ιδιωτικής εταιρείας και έχω κάνει τον υποτιτλισμό για την ισπανική ταινία μικρού μήκους "En directo" που πήρε μέρος στο Φεστιβάλ της Νάουσας.