Χρύσα Πήττα

Καθηγήτρια Αγγλικών

Ονομάζομαι Χρύσα Πήττα και είμαι πτυχιούχος της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.Εργάζομαι στον τομέα της ξενόγλωσσης εκπαίδευσης από το 1990 και νιώθω πολύ τυχερή γιατί αγαπώ αυτό το επάγγελμα.Διδάσκω Αγγλικά,Γαλλικά, Γερμανικά και Ελληνικά σαν ξένη γλώσσα.Έχω μεγάλη εμπειρία και σε φροντιστήρια και σε ιδιαίτερα και ενδοεπιχειρησιακά μαθήματα,με ειδικότητα στις μεγάλες τάξεις και στα προγράμματα για ενηλίκους.Έχω μάθει ότι στη δουλειά αυτή για να υπάρξουν επιτυχίες χρειάζεται (πέρα από τις απαραίτητες γνώσεις) συνεχής έρευνα,υπομονή,προσαρμοστικότητα και θετική ψυχολογία.Η μαγική διαδικασία της μάθησης, άλλωστε,είναι από μόνη της μια επιτυχία και έχει τη δύναμη να δημιουργεί θετική ψυχολογία.