Δήμητρα Κυριαζίδου

dimitra-kiriazidou-italika

Καθηγήτρια Ιταλικών

Ονομάζομαι Δήμητρα Κυριαζίδου, κατοικώ στην Αθήνα και είμαι απόφοιτος του τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου της Σιένας. Εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα, ως καθηγήτρια Φιλολογίας και της Ιταλικής Γλώσσας, σε φροντιστήρια ξένων γλωσσών και σε ιδιαίτερα μαθήματα .Συνακόλουθα, η πολύχρονη εργασία μου μού έδωσε αρκετή εμπειρία και την πεποίθηση ότι όχι μόνο ανήκω στο χώρο αυτό αλλά και πως είναι ο τομέας δράσης που μπορώ να προσφέρω τις γνώσεις και τη δημιουργικότητά μου. Είμαι συνεπής, υπεύθυνη, οργανωτική και άρτια καταρτισμένη ώστε να ανεβάζω το επίπεδο των μαθητών και να τους οδηγώ με επιτυχία στις εξετάσεις όλων των επιπέδων. Τέλος συνεργάζομαι άριστα τόσο με τους εργοδότες μου όσο και με τους γονείς και μαθητές με τους οποίους διατηρώ πάντα σχέση εκτίμησης και συμπάθειας.