Πεϊνιρτζόγλου Ειρήνη

kathigitria-germanikwn-eirini-peinitzorglou

Καθηγήτρια Γερμανικών

Ονομάζομαι Πεϊνιρτζόγλου Ειρήνη και είμαι πτυχιούχος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Αγαπώ τη Γερμανική Γλώσσα και κύριος στόχος μου είναι να μεταδώσω τις γνώσεις μου στους μαθητές μου με τον πιο ευχάριστο και δημιουργικό τρόπο, "ταξιδεύοντάς" τους στους πολιτισμούς των Γερμανόφωνων χωρών! Η διδακτική μεθοδολογία που χρησιμοποιώ βασίζεται στο Γερμανικό πρότυπο, το οποίο υιοθέτησα ύστερα από την εμπειρία μου ως εκπαιδευόμενη καθηγήτρια σε Γερμανικό Δημοτικό σχολείο της Κολωνίας. Τα τελευταία δύο χρόνια εργάζομαι ως καθηγήτρια Γερμανικών στον ιδιωτικό τομέα.