Μπιρλιράκη Μαρία

kathgitria-agglikwn-biliraki-maria

Καθηγήτρια Αγγλικών

​Ονομάζομαι Μπιρλιράκη Μαρία και είμαι απόφοιτος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ). Παράλληλα με τις σπουδές μου, παρακολούθησα σεμινάρια για τη διδασκαλία της αγγλικής γλώσσας σε παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες αποκτώντας πιστοποίηση από το Edexcel. Επιπλέον, συνεχίζω τις σπουδές μου παρακολουθώντας το ετήσιο σεμινάριο Ειδικής Αγωγής, του ΕΚΠΑ, και το ετησιο πρόγραμμα μετάφρασης στο ιδιωτικό κέντρο εκπαίδευσης μεταφραστών, Γλωσσολογία. Διδάσκω την Αγγλική γλώσσα εδώ και τρία χρόνια και στόχος μου είναι οι μαθητές μου να κατακτήσουν τη γλώσσα ουσιαστικά.