New ESB Exams Format

Το πτυχίο ESB (English Speaking Board) είναι οι εξετάσεις αγγλομάθειας του πανεπιστημίου Central Lancashire, όπου στην Ελλάδα διοργανώνονται από το EUROPALSO. Το ESB level 1 αντιστοιχεί στο lower (B2), το ESB level 2 αντιστοιχεί στο advanced (C1) και το ESB level 3 αντιστοιχεί στο proficiency (C2).

Κάθε επίπεδο της εξέτασης ESB αποτελείται από πέντε μέρη. To ESB TEST αξιολογείται στα 100 και η κάθε ενότητα αντιστοιχεί στο 20%. Τα αποτελέσματα συμψηφίζονται μεταξύ τους και η βάση είναι το 55% επί του συνόλου της βαθμολογίας. Οι εξετάσεις διεξάγονται 2 φορές το χρόνο, Δεκέμβριο και Μάιο και τα αποτελέσματα είναι διαθέσιμα 2 μήνες αργότερα.

Οι εξετάσεις του Μαϊου ολοκληρώθηκαν και σίγουρα κάποιοι από εσάς έχετε αγωνία για τα αποτελέσματα, και κάποιοι ακόμα άγχος για την επόμενη εξεταστική περίοδο που θα δώσετε για το πτυχίο ESB. Καλό είναι όμως να έχετε στο μυαλό σας ότι τα μέτρια επίπεδα στρες οργανώνουν καλύτερα τις προσπάθειές σας. Η διατήρηση της ψυχραιμίας σας και η σωστή διαχείριση του χρόνου είναι δύο παράγοντες που παίζουν σημαντικό ρόλο στην επιτυχή αντιμετώπιση των εξετάσεων και την επίτευξη του στόχου σας.

Ο Εκπαιδευτικός Οργανισμός Ekmathisi σας προτείνει να διαβάσετε όλες τις πρηροφορίες που χρειάζεται να ξέρετε για το πτυχίο ESB , καθώς και να δείτε αναλυτικά τα NEW ESB FORMAT FROM DECEMBER 2017 όλων των επιπέδων και να κάνετε εξάσκηση στην δομή και το περιεχόμενο του πτυχίου.

English-Explorer-ESB

Στην Ekmathisi δε σταματάμε ποτέ τη παραγωγή εκπαιδευτικού υλικού για τους μαθητές μας που κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα Αγγλικών αλλά και για όλους τους επισκέπτες της σελίδας μας. Ελάτε στην Ekmathisi να σας δείξουμε τον τρόπο για να πετύχετε στα ανώτατα πτυχία.

Στον Εκπαιδευτικό Οργανισμό Ekmathisi θα βρείτε ιδιαίτερα μαθήματα Αγγλικών προσαρμοσμένα στο πρόγραμμα, τις ανάγκες σας και στο επίπεδο σας, δηλαδή κάνετε μαθήματα που είναι κομμένα και ραμμένα στα μέτρα σας. Αν πάλι δεν έχετε αρκετό ελεύθερο χρόνο μπορείτε να παρακολουθήσετε τα Ιδιαίτερα Μαθήματα Αγγλικών μέσω Video που είναι διαθέσιμα όποια ημέρα και ώρα εσείς τα χρειάζεστε και μπορείτε να τα βρείτε στη σελίδα μας online-courses.edu.gr.

Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες λεπτομέρειες πάνω στα πτυχία των Αγγλικών και στα ιδιαίτερα μαθήματα ξένων γλωσσών που προσφέρουμε και ευχαρίστως να σας εξυπηρετήσουμε. Θα μας βρείτε το 210.21.39.438 ή στο 69.72.73.73.72. Παράλληλα για οποιαδήποτε απορία σας μπορείτε να επικοινωνήσετε και γραπτώς μαζί μας στέλνοντας μας ένα email στο info@ekmathisi.edu.gr.

Κατεβάστε Δωρεάν τα e-Book για το ESB B2 και ενδυναμώστε τις γνώσεις σας!

esb-ebook1                       esb-ebook2

on 20 Ιούνιος 2017